Domači kruh

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

2. feb 2005 20:45

Pozdravljeni! Mene pa zanima kakšen dober recept za kruh iz ržene moke (brez dodane bele ali kakšne drugačne moke). Nekajkrat sem ga že poskušala speči, pa ni uspel. LP Facko facko

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

2. feb 2005 21:41

Delala sem že kruh iz same ržene moke, dodala sem malo kumine za okus, ampak ni bil tako rahel in visok, kot n.pr. naredim iz krušne ali mešane oz. bele moke. Bil je malo "zbit", po moje zato, ker je ržena moka "težja" oz. bolj kompaktna kot ostale moke. Tudi če drugi moki dodam koruzno moko, ni kruh nikoli "visok" in dovolj rahel. To so moje izkušnje! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. feb 2005 16:37

Če delaš kruh samo iz ržene moke moraš poleg kvasa dat zraven še kako drugo vzhajalno sredstvo: droži, ferment ali kislo testo. Sam kvas ne more dovolj dvignit testa, ker je težje. Veri

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. apr 2005 13:55

Danes sem malo gledala kaj in koliko smo se pogovarjali o kruhu, ker sem se odločila da ga v bližni prihodnosti naredim doma. Res zelo različni načini priprave, pečenja in dodatkov. Bom poskusila tudi sama, kar bolj po občutku, vedno tako spečem kruh, nič ne merim , vse po občutku in de mi je še vedno dobro posrečilo. Poskusila bom narediti kruh z dodatkom na kockice narezane šunke,....sem ga poskusila pri eni gospe, posvarila me je le naj ne dodam preveč šunke, ker bo pretežko in ne bo vzhajalo....pa še bučna semena sem si kupila, tako da bodo na enem hlebcu tudi semenčka posuta....upam da mi rata! Sama velikokrat naredim doma šoštajglne, to so ene sorte slaniki, fini kruhki, posuti s soljo, makom, kumino, sezamom....poskusite, recept je v bazi! ANJA

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

22. apr 2005 14:50

Anja, sem iskala v bazi pa nisem nasla. Kako se imenuje recept? julia

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

22. apr 2005 14:54

"šoštajgelni"neke vrste slaniki. Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti